info@akarsugumruk.com.tr
0312 473 43 63

KURUMSAL

Hız ve değişim çağı olarak tanımlanan yirmi birinci yüzyıl tüm tüketim, üretim ve pazarlama kurallarını da kökünden değiştirmiştir. Hızlı iletişim ve hareket etme tarihin hiçbir çağında bu kadar ileri seviyeye gelmemiştir. Buna bağlı olarak ülke sınırları coğrafi çizgiler olarak kalmış, dünyanın herhangi bir noktasındaki olay veya olgu tüm dünyayı etkiler ve ilgilendirir olmuştur. Bu bağlamda ticaret ve gümrük işlemlerinin hızı önem kazanmıştır. Ülkelerin gümrük rejimlerinin karmaşıklığı ihracatçı ve ithalatçı şirketlerin önündeki en büyük engel olarak durmaktadır. Akarsu Gümrük Müşavirliği olarak bu sorunların bilincindeyiz. Bizim temel yaklaşımımız hızlı etkin ve doğru gümrükleme hizmetleriyle müşterilerimize efektif çözümler sunmaktır. Bu yaklaşımla yarattığımız katma değerle asıl işinize odaklanmanızı sağlıyoruz.

Kuruluş yılı olan 1994 yılından bu yana Ankara merkezimizden; ülkemizdeki tüm müşterilerimizin gümrük işlemleri süresince haftada 7 gün-24 saat sadece gümrük idarelerinde değil, dış ticaretle ilgili tüm kurum ve kuruluşlarda işlemlerini tüm yasal sorumluluk sınırları içinde takip etmekteyiz.

Şirketimiz Ankara Gümrük Müşavirleri Derneğine kayıtlı olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının vermiş olduğu gümrük müşavirliği belgesi ile Gümrük Müşaviri Sayın Adnan Akarsu koordinasyonunda; 2 tane A karneli Gümrük Müşaviri, 1 tane B karneli Gümrük Müşavir yardımcısı olmak üzere 11 personel ile yönetilmektedir. Şirket sahibi ve genel müdürümüz A karneli Gümrük Müşaviri Adnan Akarsu Gümrük Teşkilatında 15 yıl hizmet yapmış ve 1991 yılında istifa ederek görevinden ayrılarak şirketimizi kurmuştur.

Yönetim İlkelerimiz
• Müşteri odaklılık
• Hızlı, şeffaf ve etkin iş akış süreci
• Doğru ve etik yaklaşım